Unknown HERoines (Tundmatud kangelannad)

Projekti koduleht

Partnerid:
Szkola Podstawowa nr 2 w Proszowicach, Poola
Tamsalu Gümnasium, Eesti
1o EPAL KARDITSAS, Kreeka
ESCOLA SAGRADA FAMÍLIA, Hispaania
TED SAKARYA KOLEJI , Türgi

Projekt lahendab olulise probleemi teadmiste puudumisest naissoo esindajate kohta infotehnoloogia, kunsti, poliitika ja spordi vallas, mis viib tüdrukute ja naiste madala enesehinnanguni, sest neil pole ülevaadet naissoo esindajatest olulistes kultuuri- ja teadusvaldkondades ning sellest tulenevalt ei proovi nad nendes valdkondades edukad olla.

Naiste rollimudelite otsimisel analüüsivad õpilased ja õpetajad interneti allikaid, raamatuid ja ajakirjandusartikleid, et koostada esitletud naiskujude portreesid ja elulugusid, arendades nii kriitilise lugemise oskust kui ka teabe filtreerimist.

Sel moel täiendavad õpilased oma eksami- ja õpioskusi, parandavad infotehnoloogias vajalikku keelekasutust, inglise keelt ja emakeelt ning tõstavad motivatsiooni neid aineid õppida. Lisaks sellele täiendavad nad oma praktilisi oskusi kriitilise mõtlemise, digitaalsete oskuste ja meediakirjaoskuse alal.

Projekti põhitegevused on seotud viie õppimis- ja õpetamistegevusega igas partnerriigis. Nendel viiepäevastel kohtumistel on iga kord erinev keskne teema ja osalejad esitavad materjale eeskujude kohta nii oma kui ka teistest riikidest.

Teemad:

1. Poola – Naised muusikas, kaunites kunstides ja kirjanduses.
  2. Türgi – Naised teaduses ja IT-s.
  3. Kreeka – Naised poliitikas ja filosoofias.
  4. Eesti – Naised filmis ja teatris.
  5. Hispaania – Naised spordis.

Projekti koduleht: https://unknownheroines.weebly.com/