FIRST LEGO League Challenge 2023/24

FIRST LEGO League Challenge 2023/24 MASTERPIECE hooajast võtab osa ka Tamsalu Gümnaasiumi võistkond TAMSA.

Võistkonda kuuluvad 7a klassi õpilased Sander, Martin, Kimmo ja Myles. Juhtnööre jagab õpetaja Villu ja taustal toimetab õpetaja Velle.

Miks me seda teeme ja mida me teeme.

Meil on võimalus juba ette ära teha loovtöö. Miks siis mitte?

Võistlusel hinnatakse kolme osa – meeskonna tööd, robotiga ülesannete lahendamist võistlusväljakul ja projekti esitlust (sel aastal siis mingi hobi populariseerimine).

Hakkasime ettevalmistusega pihta üpris hilja – novembri teises pooles. Käisime koos iga esmaspäev peale tunde, vaheajal ja vahetult enne võistlusi mitu korda nädalas.

Alguses panime kokku võistluslaual roboti missioonid. Ja seejärel hakkas igaüks oma robotit ehitama, et oleks hiljem valida, milline robot paremini hakkama saab. Sanderi tehtud robot jõudis võistlustele.

Projekti kirjelduseni jõudsime veidi enne võistlusi. Teemat oli raske leida, lõpuks leidsime, et rattaga sõidame kõik. Tundus, et õpilased ei kasuta väga palju jalgrattaga sõitmise võimalust, paljud tuuakse autoga kooli. Martin koostas küsitluse, et selgust saada, kui palju kooliõpilased tegelikult jalgratast kasutavad, mis on takistuseks ja mida nemad soovitavad teha, et jalgrattaga rohkem sõidetaks.

Meie projekti esitluse leiab siit.

Me osaleme 17. veebruaril Raplas toimuval eelvõistlusel ja kui väga hästi läheb, siis on võimalus jõuda finaalvõistlustele.