“Tulevikutegijad” robootikapäev Laiusel

8. novembril toimus Laiuse Jaan Poska Koolis ProgeTiigri “Tulevikutegijate” robootikapäev mitmete võistlustega. Sellel päeval osalesid Tamsalu Gümnaasiumi ja Vajangu Põhikooli õpilased.

Meie õpilased olid edukad nii WeDo kui ka EV3 robotite köieveos. WeDo köieveos oli sellel aastal konkurents väga tihe ja meeskondi oli kokku tulnud lausa 30. Meeskond “Võõrad”, kuhu kuulusid Allar Värs ja Markus Pärna, saavutas I koha ja meeskond “Tamsalu tüdrukud”, kuhu kuulusid Sofie Sildvee ja Helery Neeme, saavutasid III koha. EV3 köieveos saavutas III koha samuti Tamsalu meeskond “Tamsa lasso” kooseisus Erik Piirsalu ja Kaur Valdok.

Auhindadeks oli suur hulk erinevaid kõrvaklappe, akupankasid, kõlareid jm ning kõik võidu meeskonna liikmed said endale ise auhinna valida. Lisaks osalesid Tamsalu ja Vajangu koolide õpilased ka näitusel “Minu unistuste kodukoht”. Samuti toimus seal teisigi võistlusi, näiteks ProgeTiigri maskoti valmistamine papist ja muudest kättesaadavatest materjalidest, katapuldi meisterdamine ning sai end proovile panna erinevate robotite käsitlemises. Kõikidele osalejatele anti autasustamisel medal ja diplom ning lisaks šokolaad, kleepsud ja ProgeTiigri puhv.

Oli väga tegus ja tore päev!

– Maris Uudeküll