Muljeid Teadusõhtust

Üleeelmisel neljapäeval toimunud Teadlaste Öö Festivali Teadusõhtu oli järjekordselt väga eriliselt üles ehitatud ja meeldejääv üritus. Huvilisi oli väga palju, lisaks lastele olid ka mitmed lapsevanemad uudistama tulnud. Töötubade teemad ulatusid paaniflöödi meisterdamisest ja vedelike virna koostamisest kuni põneva mikromaailmaga tutvumise ning kapsaga pH määramise katseteni. Kõik töötoad olid väga huvitavad, erinesid üksteisest ja olid ütlemata praktilised. Koridori peal ringi käies oli näha puldi abil juhitavaid roboteid ja saginat täis lapsi, kes ei suutnud otsustada, mis järjekorras töötubasid külastada. Väga toreda emotsiooni andsid õpilased, kes töötubasid läbi viisid – neis ei olnud tunda grammigi tüdimust ega väsimust pikast koolipäevast, vaid võtsid uusi huvilisi vastu naeratusega ning asusid kohe töötoa teemat seletama. Lisaks töötubadele sai elamuse ka Hullu Teadlase Kohvikust, kus pakuti nii soolaseid kui ka magusaid suupisteid, mis mõjusid sellel teadust täis õhtul turgutavamalt kui kunagi varem.

– Roosi Hallik, 11. klass