14. mail, mil maailmaharidusega tegelev organisatsioon Mondo tähistab õiglase kaubanduse päeva, pälvis Tamsalu Gümnaasium Mondo maailmahariduskeskuses ühena kolmest koolist õiglase kaubanduse sõbra tiitli. „Õiglase kaubanduse sõbra tunnustus on suunatud neile, kes oma töös ja tegemistes tõstavad esile õiglast kaubandust, kasutavad vastavaid sertifitseeritud tooteid, on teerajajad ja valmis teisi inspireerima,“ on leitav õiglase kaubandusega seotud informatsiooni vahendavalt internetileheküljelt fairtrade.ee.

Õpetaja Anne Kraubneri eestvedamisel on õiglase kaubanduse olemust kogu kooliperele tutvustatud alates 2017. aasta märtsist. Tamsalu Gümnaasium tähistab maikuu keskel õiglase kaubanduse päeva, mil viiakse läbi teemakohaseid viktoriine ja mänge, meisterdatakse plakateid, peetakse õiglase kaubanduse kohvikut ja kutsutakse teemat tutvustama oma ala spetsialistid. Koolipuhvetis on müügil õiglase kaubanduse tooted, tunnustamisüritustel on auhindadeks reeglina UTZ-märgisega Kalevi šokolaadid, õpetajate toa kohviautomaadis kasutatakse õiglase kaubanduse kohviube. Koolimajas on õiglase kaubanduse märgiste tutvustamisele pühendatud terve stend. Selleaastasel õiglase kaubanduse nädalal kogutakse fotonäituse jaoks pilte ostetud õiglase kaubanduse toodetest. Tegevusi viiakse läbi selleks, et parima võimaliku hariduse võimaldamise kõrval kujundada õpilastest ka vastutustundlikud maailmakodanikud.

Tamsalu Gümnaasiumi õpilane Analiis Veeremaa Mondo tunnustusüritusel (vasakult teine), pilt: https://www.flickr.com/photos/mondopildipank/