Rebastenädal möödus meie koolis linnutiivul. Nii palju häid emotsioone, naermist ja klasside omavahelist suhtlemist võis juba igatsema hakata.

Üllatasime kümnendikke esmaspäeva hommikul, kui nad inglise keele klassis vahele võtsime, näod pähe sodisime, riided selga sokutasime ja sildid kaela panime. Sellele järgnes rebasevande ettelugemine kooli ees ja samal ajal, kui nad, käsi südamel, vannet lugesid, ristisime neid „püha veega“.

Terve ülejäänud nädala vahetunnid sisustasime rebasekutsikate jaoks erinevate ülesannete ja mängudega. Koridorid olid publikut täis ja napakaid ülesandeid täitvad rebased said palju tähelepanu. Mulle kui ühele jumalatest jäi kõige eredamalt meelde pulgaga keerutamine. See on see vana hea mäng, kus tuleb joosta pulgani, otsaesine vastu põlvekõrgust pulka panna ja siis kümme ringi järjest keerutada, nii et pea ikka korralikult ringi käima hakkab. Pole midagi erilist, aga nähes, kuidas tasakaalu leida püüdvad rebased sihitult täiesti vales suunas punuma panevad, oleks ma, naerdes, kõht kõveras, lihtsalt pikali kukkunud.

Panime kümnendike võimeid proovile ka peastarvutamise ja sõnamänguga. Samuti oli kavas väga palju söömismänge, mõned täitsa toredad, mõned veidi vastikumad. Menüüs olid näiteks sibul, pett, tomatimahl, toores kartul ja ingver.

Tahtsime näha, kui ilusti rebased oma asju hoida oskavad ja seetõttu andsime igaühele neist toore muna, mis ei tohtinud nädala jooksul kordagi katki minna ega ära kaduda. Mõni ei saanud ikka üldse muna eest hoolitsemisega hakkama ja sai nädala jooksul umbes kolm uut muna.

Rebaste hommikud algasid kell pool kaheksa kooli treppidel kogunemisega. Kõigepealt oli üleklassiline munakontroll ja seejärel pidid rebased kõiki meie kooli õpilasi ühendkoorina tervitama hakkama. Rebaseid saatis jalga tatsuma panev muusika ja iga kooliuksest sisse astuva õpilase näol oli näha naeratust, kui tobedate riiete ja täis soditud näoga rebased peaaegu ühest suust valjult „Tere hommikust!“ soovisid. Eriti hästi algas hommik õpilaste jaoks siis, kui rebastelt kommi sai.

Ristisime ka kümnenda klassi klassijuhatajat Kadri Kaske, pritsisides teda meie “püha veega”.

Rebaste ristimise nädal sai ametliku lõpu reede õhtul Tamsalu Maxima ees. Rebastel tuli esitada laul, millega Rebase Pass välja teenida, ning sellega said nad ristitud.

Kindlasti oli see nädal nii meie klassi kui kümnendike jaoks igati ühendav. Seda nii klassisiseselt kui klasside jaoks omavahel. Meil, kaheteistkümnendikel, oli äärmiselt lõbus seda nädalat ette valmistada ja kõike sellega seonduvat organiseerida. Me polnud ammu nii tihedalt üksteisega suhelnud ja igasuguseid asju arutanud ja see lõi meie klassi väga sooja õhkkonna. Olen kindel, et samuti oli kümnendal klassil, sest kahtlemata oli neil nädala jooksul hetki, kus nad üksteise tuge vajasid.

 

Tamsalu Gümnaasiumi abituriendid