Projektikohtumine Tamsalus

14.−18. veebruarini olid Tamsalu gümnaasiumil külas õpilased Kreekast, Poolast ja Türgist. Toimus projekti War in Films kohtumine, mille eesmärk oli rahvusvahelise meeskonnaga luua film, mis põhineb Michael Morpurgo jutustusel The Mozart Question.

Loo keskmes on viiuldaja Paolo Levi ja tema muusikutest vanemate elu alates Auschwitzi koonduslaagrist kuni elama asumiseni Itaalias.

Filmist said valmis pooled stseenidest, ülejäänud filmitakse märtsis Türgis. Filmi muusikalise poole aitab luua Tapa Muusikakool. Suur tänu Ilmar Kaldile ja muusikakooli õpetajatele. Meie tänusõnad Kerli Rellile, kuna saime filmimiseks kasutada Tamsalu kultuurimaja. Filmis vajalikke rekvisiite aitasid muretseda Aivi Must, Leili Kindel, Hannele Valdok, Reelika Veelma  ja Karmen Freienthal. Kaasa aitas ka Ugala teater. Meiginõuanded tulid Johanna Sinikult.  Suur aitäh ka neile!

Juba kuu aja pärast kohtume Aydinis.