Õiglase kaubanduse nädal 2019

21.-27.oktoobril on õiglase kaubanduse nädal. Selle tähistamiseks käivad kuue kooli õpilased kuues poes ja korraldavad õiglase kaubanduse teavitustööd, et suunata inimesi eelistama ja valima Fairtrade märgisega tooteid. (vt. Õiglase kaubanduse nädal – 6 kooli, 6 poodi ja 8 soovitust)

Tamsalu Gümnaasiumi koolinoored käisid Tamsalu Grossi poes 17. oktoobril. Fairtrade märgist tutvustasid 11. klassi õpilane Geiri Suur ja 12. klassi õpilased Karmen Freienthal ja Kert Pehap.

Fairtrade on tuntuim ja usaldusväärseim eetilise tootmise märgis, mis on loonud 1,6 miljonile talunikule ja töölisele normaalsed tootmis- ja töötingimused. Valides Fairtrade, ei tegeleta heategevusega, vaid aidatakse inimestel arenguriikides jõuda sarnaste elu- ja töötingimusteni, mis kehtivad arenenud riikides.