Hingedekuu üheksandal päeval käis Tamsalu Gümnaasiumis muusik, muinasjutuvestja ning antropoloog Polina Tšerkassova. 

Ta jutustas meie kooli õpilastele mitmesuguseid päriselus aset leidnud lugusid, aga ka erinevate maailma paikade muinasjutte. Muinaslugude sisse ja vahele põimis jutuvestja muusikapalasid, mida ta mängis erinevatest maadest pärit väga erilistel pillidel. Nägime ja kuulsime maailma pikimat flööti, torupilli, kannelt, kalimbat, pikkvilet, ühte Iraanist pärit kandlesarnast  pilli ja mitmeid teisi muusikariistasid. 

Igas loos peitus mõni õpetlik iva. Olgu see siis mõte, et unistada tuleb suurelt, isegi kui unistus on suurem kui sina ise, või et kui püüda olla keegi, kes tegelikult ei olda, ei pruugigi enam endaks saada, ennast ei tohi kellegi teise pärast muuta. 

Õpilaste mõtteid: 

Mulle meeldis, kui ta tutvustas ja mängis neid pille. Oli väga lahe teiste maailma pillidega tutvuda. 

Pillimängu ning pillide iseloomustust oli huvitav kuulata. 

Mulle meeldisid need muinasjutud, mis ta rääkis, ja kuidas ta pille mängis. Üsna osav peab ikka olema, et neid pille mängida. 

Mulle väga meeldis! Polina oli hästi soe ja armas ning rõõmsameelne. Kõige rohkem huvi pakkusid mulle instrumendid. Ja ta kleit oli imeilus! 

Meeldis, kui emotsionaalselt ja ilmekalt Polina suutis lugusid jutustada. Pillimäng jutustamise taustal tegi asja huvitavamaks. 

Oli huvitav ning kuulates läks aeg kiiresti. Naise hääl oli väga rahustav. Eriti meeldis see, kuidas see naine oli oma rollis väga sees. 

Oli päris põnev ja huvitav. Meeldis, et ta seostas muusika ja jutud nii hästi. Natuke uinutav, aga see ilmselt näitabki, et oli hea. 

Kuigi lugude lõpud olid aimatavad, oli teiste riikide muinasjutte huvitav kuulata. 

Huvitav oli. Hea oli kuulata, kuidas keegi on leidnud endas selle, mis talle meeldib. 

Jutuvestja suhtles publikuga väga hästi. Hea vaheldus ainetundidele. 

Mõnus oli kuulata inimest, kes teeb oma tööd hingega. 

Mulle meeldis see, kui ilmekas ta oli. 

Mulle meeldis see lõbu ja naer ja nautimine ta silmades, kui ta meile lugusid jutustas. 

 

Tamsalu Gümnaasiumi õpilased ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Mare Viks

Fotod: Velle Tarraste