10. korda toimunud Euroopa Liidu programmeerimisnädala Code Week raames toimusid 8.-23. oktoober üle Euroopa haridusasutustes algoritmilist mõtlemist ja programmeerimist edendavad tegevused.

Tamsalu Gümnaasiumis toimusid koodinädalaga seotud tunnid 1.-6. klassi õpilastele. Robootikaringi õpilased Tamsalus ja 1.-4. klassi õpilased Vajangul toimetasid Lego Spike robootikakomplektidega Velle Taraste juhendamisel.

Code.org poolt loodud programmeerimise algõppe kursuste ülesannete kallal said oma nutikuse proovile panna 3.-6. klasside õpilased. (veebiaadressil studio.code.org)

Loogilist mõtlemist on mõistlik arendada pidevalt, sestap võib antud veebilehelgi pakutavat uurida igal ajal vanusest sõltumata.

Villu Varblane
Tamsalu Gümnaasiumi haridustehnoloog