KEAT, “Kaitse end ja aita teist” pääste- ja ohutusalane projekt Lääne-Virumaa koolidele toimus sel õppeaastal juba kümnendat korda. Projekt koosnes teoreetilisest osast, mil õppeaasta jooksul läbiti erinevaid teemasid ja õpiti erinevates ohusituatsioonides teisi aitama nii, et oleks tagatud enda ohutus. Projekti teine osa oli ohutuslaager, mil pandi proovile ja kinnistati õpilaste teadmisi erinevates ülesannetepunktides.

Ohutuslaager toimus 5.-6. juunil Kauksis ning 19 kooli seas oli esindatud ka Tamsalu Gümnaasiumi 6. klassi kümneliikmeline meeskond. Teoreetilised teadmised olid õpilastel selged ning seda demonstreeriti hästi ka praktikas – KEAT projekti ohutuslaagri rändkarikas ja esimene koht kuulub Tamsalu meeskonnale! Tiimi kuulusid Karl Oskar Vikk, Eva-Maria Raudsepp, Eliise-Marie Soll, Elis Viibur, Annike Kaldaru, Kelly Tähiste, Rasmus Võhma, Gregor Kaljurand, Mia Saar ja Laura Janis.

Õpilastega projektis osalenud õpetaja Reelika Veelma: “Meie lapsed paistsid silma tugeva meeskonnatööga ja lahendasid ülikiiresti kõik etteantud ülesanded. Kuigi ilm oli üsna külm ja esimesel päeval said lapsed paduvihmas korduvalt ka läbimärjaks, siis võistlushoogu see maha ei võtnud. Nad suutsid ikka rõõmsaks ja positiivseks jääda. Võidukarikat käes hoides ununes meil kõigil see külm ja vihm ning rõõm oli suur. Olen tõeliselt uhke oma laste üle!”

Kiitus õpilastele ja tänu õpetaja Reelika Veelmale!

KEAT laagris osalenud õpilased ja õpetaja diplomite ja rändkarikaga