27. oktoobril toimus Tamsalu Gümnaasiumis karjääripäev “Soojad kehad klassi ees”, mille eestvedajad olid õpilasesindus ja õppealajuhataja Anneli Eesmaa. Karjääripäeva eesmärk oli populariseerida õpetaja karjääri valikut noorte seas ning lõpetada suur õpetajate puudus Eesti koolides. Tahame ju, et saaksime parima hariduse ning koolid oleksid jätkusuutlikud.

Karjääripäevale kutsusime sõna võtma hariduspsühholoog Grete Arro, meie enda inglise keele õpetaja Anne Kraubneri, noore õpetaja Johannes Musta, üldhariduse ettevõtlusõppe koordinaatori Erika Veide, Kerli Prassi Tallinna Ülikoolist, Eda Tagametsa Tartu Ülikoolist, Aivi Jürgensoni haridus- ja teadusministeeriumist ning videotervituse saatis ka haridusminister Mailis Reps. Karjääripäeval oli võimalus oma tegevust tutvustada ka programmidel Edumus, Noored kooli, Alustavat õpetajat toetav kool ja Asendusõpetajad.

Töötubades koostasid noored  õpetajate motivatsioonipaketti. Oma tootevalikuga tegid õiglase kaubanduse kohvikut Päts ja õpetajad Maris Uudeküll ning Kerttu Urm, kes olid valmistanud  makroone ja pulgakooke. Päevast võtsid osa gümnaasiuminoored Lääne-Virumaalt. Seoses Covid-19 levikuga pidime siiski õpilaste arvu piirama ning viiruse leviku vältimiseks kõik maski kandma.

Üritus õnnestus väga hästi ja jäime väga rahule. Eeltöö oli tehtud hea ja õppisime päeva käigus väga palju. Loodetavasti leiab nii mõnigi noor tänu karjäärikonverentsile tee õpetajatööni.

Täname kõiki, kes karjäärikonverentsile kaasa aitasid! Eelkõige täname Anneli Eesmaad ning Johanna Sinikut, kes meid väsimatult juhendasid.

Geiri Suur