Eesti Rahva Muuseumis 11.-12. märtsil toimunud First Lego League Eesti finaalvõistlusel saavutasid Lääne-Viru robootikud järjekordselt väga häid tulemusi. Kokku osales nelikümmend kaks võistkonda, nende hulgas kuus meie maakonnast ning viis võistkonda Lätist, Moldovast ja Itaaliast.

Lõputseremooniale oma projekti ja lahendusi esitlema väljavalitute hulka sattus taas meie kooli võistkond koosseisus Annika Õunapuu, Ander Eerits, Birgit Kristmann, Maret Lande, Eva-Maria Raudsepp, Sten-Lenar Nirgi, ja Anu-Liis Raudsepp. Nad olid väga tublid!

Meie kooli esimest FLL hooaega osalev võistkond “Tamsa” sai vääriliselt pärjatud – esimene koht kategoorias “Projekti esitlus”.

Samuti sai juba viiendat hooaega osalev Rakke Kooli võistkond “Rakke Robootikud” tubli tunnustuse – meeskonda pärjati esimese kohaga kategoorias “Sõbralik Professionaalsus”.

Suurepärase punkti maakonna võistkondade karikasajus pani eelmise aasta tiitlivõitja Sõmeru robootikameeskond Triblox, kes tuli taas Eesti meistriks.

Meistritiitli saavutanud meeskonda ootab ees Euroopa Avatud Meistrivõistlus, mis sel aastal toimub Taanis. Koos Tribloxiga sõidab Eestit esindama ka II koha saavutanud Kuressaare Gümnaaasiumi robootikavõistkond “KG Klemm”.