Koostööprojekt “Helkurinädal koolis” vältas terve eelmise nädala, 19.-23. novembri. Selle eesmärk oli pöörata helkuri kandmisele rohkem tähelepanu, sest päevad muutuvad kiiresti hämaraks ning autojuhid ei märka pimedas jalakäijat.

Õpetaja Birgit, Sirve ja 9. klassi õpilane Kerdo rääkisid lastele, miks helkureid õigupoolest vaja on, millistest on kasu, kuhu need paigutada, mis juhtudel autojuht seda märkab ja muud seesugust. Uued teadmised kinnistati viktoriiniga.

Hommikuti toimus koolimaja välisustel helkurikontroll. Helkurita õpilaste arv kahanes nelja päevaga 88-lt 24-le! Kolmapäeval aitasid helkurikontrolli läbi viia Politsei- ja Piirivalveameti esindajad. Suur tänu kuulub ka ettevõttele OÜ Peikko, tänu kellele oli koolil võimalus õpilastele helkureid jagada.

Helkurinädal puudutas ka kooli välisilmet: koolimaja välisuste juures said õpilased kontrollida, kas nende helkurid on õigel kõrgusel, koridoris laius pikk kollane joon, mis tähistas 50 km/h sõitva auto pidurdusteekonna pikkust ning algklasside II ja III korrusel asub näitus helkurinädalal joonistatud helkuritest, mida õpilased päriselt kanda tahaksid.

Jääb üle loota, et õpilased mõtlevad edaspidi kodunt väljudes tihemini, kas neil ikka on see pisike, ent vajalik helkur jope küljes ning teadvustavad selle vajalikkust.

Lõpetuseks küsimus – kas Sinul on helkur?

Kooli torekad helkurinädalal

Õpilaste unistuste helkurid näitusel

Rohkem pilte kooli kodulehekülje galeriis.