9. jaanuaril kolib Tallinna Loomaaias suurt populaarsust võitnud Jääkaru päev Tartumaale Jääaja Keskusesse.

Jääkaru päeval on kõigil võimalus tulla kuulama Tallinna Loomaaia põnevamaid inimesi — Tallinna Loomaaia direktorit Mati Kaalu (kell 12) ja zooloog Aleksei Turovskit (kell 13.15 ja 15). Lisaks tutvustab “Jääkarule uus kodu” projekti selle eestvedaja Veronika Padar. Kell 16 räägib ning näitab pilte oma väga lähedastest kohtumistest jääkarudega nende elukeskkonnas meteoroloog, polaaruurija ja teadusfotograaf Timo Palo.
Kell 13.30 avatakse teisel korrusel skulptor Tauno Kangro töötuba, kus ta õpetab kõigile huvilistele oma stiilis meisterdamist.
Igal täistunnil näidatakse kinosaalis Matsalu Loodusfilmide Festivali 2015. aasta ühte võidufilmi – „Jääkaru suvi“ (Polar Bear Summer), mis näitab jääkarude elu suveperioodil.
Kell 11.15 ja kell 14 tutvustavad Jääaja Keskuse giidid kõigile huvilistele Jääaja Keskuse ekspositsioone. Lisaks ootab kolmandal korrusel kõiki lapsi jääkaruteemaline meisterdusnurk.

Igal Jääaja Keskuse külastajal on võimalus ka ise jääkarusid toetada, sest pool 9. jaanuari piletitulust annetab keskus jääkarudele.

Täpsema info ja ajakava leiab jooksvalt Jääaja Keskuse kodulehelt: http://bit.ly/jaakaru
ja keskuse Facebooki lehelt.

Kohtume Jääkaru päeval!
Jääaja Keskus