Hea lapsevanem!

Palume suheldes kooliga arvestada, et meil on riigis kehtestatud eriolukord ja kooli ees on uued väljakutsed, et korraldada ja läbi viia  õppetöö distants-õppena.

Teilt ootame rahulikku meelt, toetavat suhtumist ja head koostööd.

Üldine juhis

Üldinfot edastame e-kooli, kooli kodulehe ja vajadusel FB kaudu.

Peamine infovahetuskeskkond õpilase ja õpetaja vahel on e-kool, õpetajad jälgivad vähemalt kord tööpäeva jooksul töömeili.

Kontakti loomiseks ja küsimuste esitamiseks on võimalik helistada sekretäri (3230446) või direktori (3230546) lauatelefonidele.

Lastevanemate küsimused koolielu ja õppetöö korralduse kohta on oodatud kooli üldmeilile tmg@tamsalu.ee.  Sealt saate vajaliku ametliku vastuse või edastatakse teie küsimus kompetentse inimeseni. Täpsemad ainealased küsimused saab esitada õpetajatele nende e-mailile.

Üldine käitumisjuhis – õppetöö korraldus

Esialgu on koolimaja suletud 17.-29.03. Edasised otsused selguvad kahe nädala pärast. Palume regulaarselt jälgida infovoogu e-koolis ja  kooli kodulehel.

Igapäevaselt toimuvad e-kooli keskkonnas õppetundide sissekanded, õpetajad jagavad õppeülesandeid, selgitavad lahti hindamise kriteeriumid ja lisavad  tagasisidestamise vormid ja keskkonnad.

Kui tekib e-koolis tõrkeid, siis saab kasutada seni toiminud suhtluskanaleid klassiõpetajaga või aineõpetajaga. E-kool püüab ligipääsu kindlasti kiiresti taastada.

E-päevikus võtame tagasiside andmiseks peamiselt kasutusele märgi „*“ (tärn), mis tähendab, et töö on tehtud, tunnis osaletud. Tärni saab ka  kommenteerida, et kirjeldada olukorda. Hindamine ja tagasisidestamine toimub järjepidevalt.

Õppeülesannete andmisel arvestavad õpetajad õpilaste reaalsete võimetega iseseisvalt tööd teha ja kogu päeva võimaliku õppemahuga. Ülesanded on erinevad, nii e-ülesanded kui ka õpiku ja tv-ga! Tööjuhised proovivad õpetajad täpsemalt ja etapiviisi lahti kirjutada.

Puudujateks märgitakse need, kes ei ole endast teada andnud või ei esita määratud tähtajaks lahendatud õpiülesandeid, samuti tehakse märge, kui õpilane on teatanud, et on haige. Haige õpilane peab eelkõige tervenema, seejärel võimaldab õpetaja talle lisaaega klassile järele jõudmiseks.

Rahu ja kindlat meelt meile kõigile
Aivi Must
Tamsalu Gümnaasiumi direktor