Elamusaasta kohtumisest

22. jaanuaril oli meie kooli 9.–12. klassi õpilastel võimalus kohtuda Eesti Draamateatri peakunstniku Laura Pählapuu ja filmi- ning teatrilavastaja Rainer Sarnetiga.

Enne kohtumist olime vaadanud Rainer Sarneti filmi „November“. Režissöör rääkis, kuidas filmi näitlejaid valiti, missuguseid probleeme mitteprofessionaalsete näitlejatega ette tuli, kui keeruline on loomadega koostööd teha ja palju muud huvitavat. Kuulsime põnevaid lugusid filmi „November“ kaadritagustest.

Laura Pählapuu rääkis oma tööst, põhjalikumalt lavastuse „Päikese lapsed“ huvitavast (vaipadest inspireeritud) lavakujundusest. Rainer Sarnet ja Laura Pählapuu rääkisid ka oma koostööst lavastaja ning kunstnikuna Von Krahli teatri lavastuse „Lillede keel“ juures.

Kohtumine oli väga huvitav ning lõimis erinevaid valdkondi: kirjandust, filmi- ja teatrikunsti, kunsti, ajalugu, maailmaharidust.
Aitäh Elamusaastale, kelle abil külalised meile jõudsid!

Õpilaste kommentaarid:

• Nende inimeste juttu oli põnev kuulata (võib järgmine kord ka kutsuda).
  • Kõige põnevam oli kuulata, kuidas leiti näitlejad filmi „November“.
  • Mõnusa jutuga mees.
  • Oli huvitav kuulata filmi tegemise protsessist. See, et filmi ei valitud (tuntud) näitlejaid, vaid lausa tavainimesed, oli pisut üllatav. Väga meeldisid mulle lood naljakatest juhtumitest võtetel ja loomadega filmimise keerukusest.
  • Oli vahva kuulata, sest ei hakanud igav ja naerda sai ka üsna palju.
  • Kunstnik rääkis mingist vaibast. Lahe!
  • Rainer Sarnet tundus väga huvitav isiksus, tema jutt oli nii kaasahaarav, et unustasin isegi kella vaadata. Naerda sai palju, sest asjad, millest režissöör rääkis, poleks filmi vaadates kuidagi pähe tulnud. Kunstnik Laura Pählapuu töö tundus samuti huvitav. Ta rääkis sellest huvitavalt ja seda oli hea kuulata.
  • Viis punkti viiest. Kuulaksin uuesti.
  • Kunstniku jutt oli ka päris huvitav. Tal veab, et tal on selline töö.
  • Laura Pählapuu tööd olid väga kunstilised ja ilusad.
  • Minule meeldis see, et esitus oli arusaadav ja neil oli, millest rääkida. Sellel mehel oli lahe soeng. Mulle veel meeldisid selle naise tööd.
  • Kuna mulle väga meeldis see film, siis mulle meeldis ka loeng. Sain vastused enda peas tekkinud küsimustele ja rääkija oli väga hea, rääkis tundega.
  • Kui vahel on igav ja tuleb uni, siis seal sellist asja polnud. Oli huvitav isegi mulle, kellele filmid ja nende tegemine just suurt huvi ei paku.

– Mare Viks