ÜLESKUTSE!
Noored robootikahuvilised ülemaailmses robootikaprogrammis.
Tamsalu Gümnaasium võimaldab meeskonnal võistluste ettevalmistusperioodiks kasutada meie kooli spetsialiste, ruume ja vahendeid. Nüüd aga vajab meeskond just Teie abi!🙏

“Tere!
Pöördume Teie poole Eestit esindava meeskonna nimel. Nimelt on noored robootikahuvilised kutsutud ülemaailmsesse robootikaprogrammi FIRST Global Challenge (lüh FGC). See programmi on mõeldud põhikooli III astme ja gümnaasiumi õpilastele (koduleht on siin: https://first.global/).

Selle hooaja võistlus toimub 13.-16. oktoobril 2022 Genfis (Šveits) ja osalemiseks tuleb võistkonnal tasuda võistluste osalustasu (10 000 eurot), millesse kuulub võistlusaegne majutus-toitlustus ja kohustusliku roboti ehitamise komplekt REV Robotics’ilt. Lisanduvad veel ettevalmistus- ja sõidukulud.

Programmi teeb huvitavaks, et sinna saab minna igast maailma riigist ainult 1 (üks) võistkond sõltumata riigi suurusest ja rahvaarvust. Käesoleva hooaja teemaks on Carbon Capture ehk kuidas süsiniku jalajälge vähendada. Video selle kohta: https://www.youtube.com/watch?v=B7lFbMeUWTY. Ühe suure ja mahuka osana peavad meeskonnad ehitama ja programmeerima roboti, mis suudab lahendada robotimängus erinevaid ülesandeid. Ülevaade robotimängust: https://www.youtube.com/watch?v=JDt6d5cg8eo.

Võistluse eesmärgiks on noortes huvi tekitamine programmeerimise ja robootika vastu ning riikidevahelise koostöö edendamine (robotimänguks ühise strateegia ja taktika kooskõlastamine). Võistkonnas on kokku 6 noort Eesti erinevatest koolidest, tehniline konsultant ja 2 juhendajat. Kõikidel liikmetel on ette näidata edukad võistlused erinevatel Eesti ja rahvusvahelistel robootikavõistlustel nagu Robotex, FIRST LEGO League ja Robomiku Lahing. Samuti on noored võtnud osa Tartu Ülikooli poolt korraldatud projektist “ManuCode”, kus õpiti koos Läti FGC meeskonnaga kasutama tööstuslikku UR5 robotkätt. AHHAA Teaduskeskus korraldas 2.-4. septembrini oma 25. sünnipäeva puhul suure ürituse, millel Eesti FGC võistkond demonstreeris oma ehitatud robotit ja külastajad said juhtida Mexico 2018 robotit. Seeläbi toovad noored programmeerimise ja robootika uutele huvilistele lähemale, innustavad nooremaid STEM ainetega tegelema ja loovad ka rahvusvahelisi kontakte. Samuti saavad nad toetada järgmiste aastate Eesti võistkondi oma teadmiste ja kogemustega.

Toetuse meeskonnale saab teha ülekandega võistkonna juhendaja Velle Taraste Coop Panga arvele (selleks eraldi loodud arve)
IBAN: EE464204278607384902
Selgitusse palume märkida: FGC Eesti võistkonna toetus.

Meeskonda saab toetada ka ettevalmistusperioodi kulude katmisega (näiteks ruumide rent, toitlustus, transport).

Saame Teile omalt poolt pakkuda, et Teie firma logo saab kaunistama võistkonnaliikmete riietust üritustel nii Eestis kui ka Genfis. Soovi korral saavad noored tulla oma robotit ka Teie firmasse näitama ja tutvustama.

Meeskonnale on juba õla alla pannud Skype looja ja pikaajaline robootika entusiast Starships Technologies CTO Ahti Heinla.

Kõike head
Velle Taraste ja Liia Tammes