Ka sel õppeastal on Tamsalu Gümnaasiumi õpilastel võimalus osaleda Artmile projektis koos Hijirigaoka kooliga Jaapanist. Reedel 6.novembril kohtusid 8.klassi õpilased esmakordselt oma uue partnerkooli õpilastega videokõne vahendusel. Sel aastal on kestva arengu eesmärkidest keskseteks teemadeks tervis ja heaolu, säästev tootmine ning tarbimine ja kliimamuutusega kaasnevad probleemid. Arvestades hetkeolukorda maailmas, keskenduvad õpilased just nende teemade käsitlemisele lähtudes Covid-19 pandeemiast. Videokõne eesmärgiks oli leida sõnum, mida oma ühiselt teostataval maalil maailmale edastada. Järgmise sammuna teevad õpilased koos kavandi, mida Jaapani õpilased asuvad maalima. Detsembri keskpaigaks peaks seinamaal siia jõudma, et meie õpilased saaksid selle lõpetada. Ootame põnevusega!
– Reena Curphey