30. jaanuaril tähistatati üle vabariigi Eesti ühe olulisema kirjaniku Anton Hansen Tammsaare 140. sünniaastapäeva. Niisamuti avaldati kirjaniku sünnipäeval talle austust Tamsalu Gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse tundides.

Õpetaja Mare Viks: “Kõigepealt küsisin eelteadmiste kohta Tammsaarest (menti.com), siis rääkisime pisut tema elust ja loomingust. Rääkisin ka enda esimesest kokkupuutest Tammsaarega. Näitasin mõnda fotot Tallinna Linnateatri Tammsaare-lavastustest. 7. klass nägi ka väikest katkendit telelavastusest „Rudolf ja Irma“ (valminud Tammsaare romaani „Elu ja armastus“ põhjal). Hiljem tegid õpilased nähtud katkendi põhjal nn elava pildi. Lugesin õpilastele ette katkendi „Tõe ja õiguse“ teisest osast.”

Õpetaja Hannele Valdok: “Arutlesime Tammsaare teoste teemade aktuaalsuse üle, kuulasime Tammsaare mõtteteri Vikerraadio vahendusel. Nooremates klassides (6. -7.) kuulasime miniatuuri “Poiss ja liblik”, rääkisime lugemisketist.”

Kooli personal Tammsaare teoseid lehitsemas

Elava pildi loomine, 7. klass