21. veebruarist

21. veebruar ei olnud Tamsalu Gümnaasiumis sugugi tavaline koolipäev. Toimus Vabadussõjale ja Tartu rahule pühendatud ajarännak. Õpetajad korraldasid 5.-12. klassi õpilastele kokku 15 erinevat töötuba ning igal õpilaste grupil oli sellel päeval neli erinevat töötuba, milles nad osaleda said.

Ühes töötoas heegeldasid õpilased õpetaja Mare Viksi juhendamisel sinisest, mustast ja valgest lõngast salli, teises töötoas avanes neil võimalus õpetajate Anneli Telli ja Tiia Raudsepa juhendamisel ise võid valmistada. Robootikute juures ehitati ka katapulte, millega hiljem kastanimune katapulteeriti. Kastanimunad pakkusid ka vahvat nuputamist õpetajate Maarit Kuke ja Maria Savina töötoas, kus kasutati kastanimune loendamiseks. Õpetaja Maire Tamm tutvustas aga õpilastele koolimatemaatika ajalugu, sealhulgas lükatit, arvelauda ning õpikut aastast 1923.
Õpilastel tuli paaris töötoas ka videosid vaadata, mille põhjal järjestati hiljem Vabadussõja tegevusi ning joonistati soomusronge. Õpetaja Maret Kümniku juhendamisel joonistasid õpilased postkaardid ning 12. klassi õpilaste juhendatavas töötoas pidid rollimänguna nad ise ka postkaardi kirjutama. Kunstiõpetaja Reena Curphey töötoas valmistasid õpilased erinevaid plakateid, Riho Ringinen tegi õpilastega laboris katseid.

Hannele Valdok rääkis õpilastele tolleaegsetest seltskonnatantsudest ning neil avanes võimalus ka ise tantsida. Kehalise kasvatuse õpetajad Liivi Rünk ja Pille Lehemets mängisid võimlas õpilastega erinevaid ringmänge. Juttu tehti meditsiinist ning haavade ravimisest tollal, kooli medõde demonstreeris ka haavade sidumist. Kodutütred, eesotsas Kristjaana Kösteriga õpetasid lastele erinevaid sõlmi ning rääkisid kaitseväe- ja militaarelust üldiselt.

Kella 12-ks suunduti aulasse, kus algas peatselt Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsertaktus. Tunnustati tublisid õpilasi ning nauditi kaasõpilaste etteasteid. Kohal oli ka vallavanem, kes koolipere Vabariigi aastapäeva lähenedes tervitama oli tulnud.