7. mail toimus koolimajas ajarännak aastasse 1869, mil tehti ettevalmistusi esimeseks üldlaulupeoks.

Aulas toimus lühike ülevaade esimesest laulupeost, seejärel laulis mudilaskoor laulupeo lugusid ehk algas kooriproov. Kooriproovi ajal saime teate loast võtta laulupeost osa ning seejärel mindi töötubasse arutama, kas minna, kuidas minna ja mida kaasa võtta. Esimesed ja teised klassid värvisid töötoas laulupeolistele ilusad riided selga, teised klassid mõtlesid, kuidas pealtvaatajad võiksid riides olla. Kolmanda klassi õpilased tegid valmis moonakoti laulupeolistele. Neljanda klassi õpilased mõtlesid läbi laulupeoliste teekonna, kandsid teekonna ja peatuspaigad kaardile. Kõige vanemad ajarännakus osalejad ehk viies klass tutvus vanaaegsete pikkus- ja mahumõõtudega ja püüdsid lugeda Jannseni Postimeest.

Pärast töötubasid koguneti aulasse, tehti tegevustest kokkuvõte, kuulati veel koorilaulu ja jõuti ühisele otsusele laulupeost osa võtta.

Töötubasid juhatasid 11. klassi õpilased.

Laulukaar  lauljate ja pealtvaatajatega

4. klassi õpilased esitlesid laulupeole mineku teekonda

Moonakotti pandi puu- ja juurvilju, sinki, kalja, leiba, võid

1. klassi õpilased värvimas pealtvaatajaid

Õpetaja Maie tegi ülevaate esimesest Eesti üldlaulupeost

Vaata sündmusest rohkem pilte kooli kodulehekülje galeriist.