Septembrikuu viimane nädal oli üle-Euroopaline spordinädal, mille eesmärgiks oli tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust. Liikumisaktiivsust näidati üles ka Tamsalu Gümnaasiumis.

Spordinädal algas 19. septembril 5.-12. klassi spordipäevaga. Klasside võistkonnad panid end proovile pendelteatejooksus, kettaheites, kuulitõukes ja odaviskes. Järgneva nädala jooksul osalesid õpilased avatud spordiringides. Huvilised nautisid discgolfi mängimist, ka õpetajad käisid omakeskis disci lennutamist harjutamas. Spordihoones ootas õpilasi karatetreener. Peale selle harjutati koolimajas täpsust õhkrelvadega ning prooviti järgi, milline näeb välja üks joogaseanss. Algklassiõpilased nautisid värsket õhku ühismatkal Tamsalu terviseradadel. Spordinädala juhendajatele kuulub suur tänu!

Ka tundides oli tajuda spordinädala mõju – eesti keele ja kirjanduse tunnis sündis päris mitmeid vahvaid liikumisteemalisi luuletusi ja haikusid, millest üks sobib siia artikli lõppu nagu valatud.

Mina tervisest hoolin,
spordis täiega skoorin.
Astun sammu, astun kaks,
suureneb mu jaks.
Iga päev sporti teen,
sest tervisest ma hoolin veel.

Karolin Paist

Spordinädala plakat