22. novembril oli Tamsalu Gümnaasiumis külas Eesti Arhitektide Liidu president Katrin Koov.

Laste- ja noortekultuuri aasta “Mina ka!” raames külastavad arhitektid koole üle Eesti ning viivad läbi töötubasid. Töötubades arutavad arhitektid noortega seda, kuidas me ehitatud keskkonda mõistame, kasutame ja loome.

Miks ruumikultuurist õpilastega rääkida? Arhitektuur on elukeskkond. Üle poole kogu Maa elanikkonnast elab linnades. Isegi maal elades on vahetu elukeskkond inimese loodud. Arhitektuur on lai nähtus, millega puutume kõik iga päev kokku. Võime isegi öelda, et me ei saagi muudmoodi – ruumist ei ole võimalik välja minna. On loomulik selle vastu huvi tunda ja ruumi paremini mõistma õppida.

Lisaks arutelule püüdsid õpilased vaid tahvlinätsu ja hambaorke kasutades ka ise konstruktsioone luua ning analüüsisid meie koolimaja arhitekti pilguga.