5.−9. novembrini toimus Tamsalu Gümnaasiumis kuues maailmanädal. Selle nädala teemad olid õiglane kaubandus,  inimõigused,  toit,  keskkond, looduskeskkonna säästmine, tolerantsus ja kultuuripädevus.

Novembri kolme nädala jooksul on võimalik vaadata nelja näitust:

Keenia valguses ja varjus

Millist maailma tahame aastaks 2030?

Sa oled, mida sa sööd

Šokolaadikampaania

Lisaks sellele on väljapanek Aire Aksiimi looma- ja Aafrika-teemalistest maalidest.

Esmaspäeval rääkisid 11. klassi õpilased Liselle, Kert, Marii ja Karmen oma osavõtust nädalavahetusel toimunud Erasmus+ projekti “New Forms of Activism“ rahvusvahelisest kohtumisest, mis toimub Eesti, Soome ja Läti koostöös ning teemad on eetiline tarbimine, õiglane kaubandus ja viisid, kuidas oma sõnumit levitada.

Teisipäeva – rahvusvahelise sõjast tulenevate keskkonnakahjude tõkestamise päeva tähistamiseks vaadati klassijuhatajatundides filmi „Veri mobiilis“. Külas oli Vao majutuskeskuse juhataja Jana Selesneva koos kolme tüdrukuga (kaks Gruusiast ja Süüriast) ning kahe noormehega (Pakistanist ja Eritreast). Kohtumise jätkuks on plaanis ühiselt jõule tähistada ja saada rohkem teada nendest maadest ning kultuuridest.

Kolmapäeva hommikupoolikul täitis vahetunde heategevuslaat, kus sai osta ja maitsta küpsetisi ja toite erinevate maade köögist. Esindatud olid näiteks Šveits, Saksamaa, Prantsusmaa, USA, Venemaa, Eesti. Laadal olid müügiks ka valik kaupu MTÜ MONDO poest. Külaliseks oli Maria Tomson, kes oli aasta alguses vabatahtlik Rise and Shine koolis Shianda provintsis Keenias ja ta jagas oma mõtteid ja nägemust tööst vabatahtlikuna.

Päeva lõpetas heategevuskontsert, kus esinesid meie lauljad, tantsijad ja pillimehed. Külalisesinejad olid  Taavi ja Maria.

Neljapäev oli pühendatud õiglasele kaubandusele. Tuule ja Analiisi peetud imelises õiglase kaubanduse kohvikus oli rohkesti külastajaid ning koolipere nautis lõunasöögi lisana õiglase kaubanduse kakaod. 11. klassi õpilane Kert  tegi vahekokkuvõtte oma õiglase kaubanduse uurimistööst ja küsitlusest õpetajatele ning gümnaasiumiõpilastele.

Külaliseks oli Pille-Mai Helemäe, kes laiendas meie silmaringi ja teadmisi Birma eluolust ja kultuurist, kuna töötas seal vabatahtlikuna.

Reedel olid külas kapten Rene Rebane kaitseväest ning Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse esindajad. Räägiti rahuaegse kaitseväe mõjudest keskkonnale. Võrdluseks vaadatud filmile „Veri mobiilis“ oli oluline selgitus õpilastele, et kaitsevägi järgib väljaõppel rahuaja nõudeid, sealhulgas ka keskkonnanõudeid. Külalised rääkisid, kuidas seda tehakse.

Näituste põhjal toimusid klassides arutelud ning valmisid plakatid.

Gümnaasiumiõpilased kirjutasid reedeks arutluse teemal „Millist maailma tahame aastaks 2030?“

Tublimad kirjutajad olid Tuule, Analiis ning Jarmo 12. klassist, Kaspar, Martin ja Marianne 10. klassist ning Rahel, Marii, Liselle ja Alesia 11. klassist.

Kogu nädala jooksul tehtu laiendas silmaringi ja teadmisi nii õpilastel kui õpetajatel ning meie tegemistest jõudis sõnum kogukonnale ning kaugemalegi.

 

2.b klassi rahvuslikud toidud heategevuslaadal

Liselle, Kert, Marii ja Karmen tegemas esitlust rahvusvahelisest Erasmus+ kohtumisest

Fotonäitus Keeniast

Pille-Mai Helemäe 1.-4. klassi õpilaste küsimustele vastamas

Rohkem pilte kodulehekülje galeriis.