27. septembri õhtul oli Tamsalu Gümnaasiumis kuulda nii kärtsu, pauku kui ka kilkeid. Järjekordne teadusõhtu tõi kooli ebatavaliselt hiliseks ajaks gümnasiste kui ka pisikesi koolijütse, kes olid vanemadki kaasa katsetama kutsunud.

Valmistati LED-taskulampe ja stressipalle, ehitati muusikatoose ja veemootoreid, meisterdati hologramme ja veepuhasteid, katsetati elevandi hamabapastaga ning määrati happesust. Kõige populaarsemateks osutusid jäätise valmistamise ja huulepalsami töötoad, kus käis pidevalt kiire töö.

Meeleolu hoidis üleval TORE kohvik, mis pakkus põnevaid maitseid ka diskreetsema maitsemeelega inimestele, ning mullituba, kus vorbiti lapsikult rõõmustades erinevas suuruses mulle. Kuigi nii mõnigi klassiruum lõhnas nagu hambaarstikabinet, olid naerusuised õpilased teadusest tohutult vaimustuses ning nii mõnigi avastas endas huvi looduteaduste vastu.

Teadusõhtu toimus Tamsalus Teadlaste Öö festivali raames, mille eesmärgiks on pealtnäha keerulist teadust noortele ja tavainimestele lähemale tuua.

Analiis Veeremaa

12. klass

Teadusõhtu vabatahtlikud ja korraldusmeeskond
Pilt: Mai Kroonmäe