Robootikavõistlused põhikooli õpilastele Tamsalu Koolis 1. novembril 2024

Algus kell 12.30 – lõpp orienteeruvalt 17.00

Võistlusprogramm:

• LEGO robotitega (NXT, EV3, Spike) takistusraja läbimine – takistusrada avalikustatakse võistlejatele kohapeal. Võistlejad ehitavad raja läbimiseks sobiva roboti ja kohapeal programmeerivad selle rada läbima. Rajal on erinevad takistused (erinevad objektid, tunnel, sild, …).
  • LEGO (NXT, EV3, Spike) robotite köievedu (kuni 1,5 kg). Köieveo roboti ülesandeks on teise roboti ära tõmbamine. Köis kinnitatakse etteantud kõrgusel konksudega robotite külge.
  • LEGO (NXT, EV3, Spike) robotite otse- ja kiirendussõit. Otsesõidu puhul võidab see robot, mis suudab läbida pikima vahemaa maneeži ühel jooksurajal. Kiirendussõidu puhul võidab etteantud vahemaa kiiremini läbinud robot.
  • Matatalab robojalgpall – kasutatakse Matatalab Lite jalgpallikomplekte, programmeerimisklotside abil koostatakse programm nii, et pall jõuaks vastase väravasse;
  • BeeBot robotitega “pargi puhastamine” – etteantud alalt tuleb BeeBot robotitega etteantud aja jooksul eemaldada võimalikult palju kastanimune või tammetõrusid.

Võistlused toimuvad ajagraafiku alusel, võistlemas on õpilased maksimaalselt kahekaupa meeskonnas. Arvestust peetakse ja auhindadega tunnustatakse eraldi iga ala kolme paremat.

Matatalab-i ja BeeBot-i robotid on olemas kohapeal.

Tegevused on planeeritud siseruumidesse. Palume kindlasti kaasa võtta vahetusjalanõud!

Registreerimislink kuni 28. oktoobrini

Täpsemad reeglid: