Riigikohtu kaasuskonkursi esikoht

“Eile autasustati riigikohtu 100. aastapäeva pidulikul koosviibimisel Tartu raekojas kaasuskonkursi parimate tööde autoreid ja nende juhendajaid. Tänavune kaasuskonkurss oli pühendatud riigikohtu ja põhiseaduse 100. aastapäevale. 15. kaasuskonkursi parimate seas olid ka Tamsalu ja Väike-Maarja õpilased.

11. klassi arvestuses saavutas esikoha Tamsalu gümnaasiumi õpilane Geiri Suur. Tema juhendaja oli õpetaja Maie Nõmmik.

Geiri Suur tõi esikoha koju juba teist aastat järjest. Seekord kindlustas Geirile edu tsiviilkaasuse lahend. Selles visati õhku küsimus, kas lapsendamist mõjutab asjaolu, et lapsendajaks on lapse vanemaga samast soost registreeritud elukaaslane. Kaasuste lahendamisel võis tugineda üksnes Eesti vabariigi põhiseadusele.

Geiri Suur arvas, et talle võis edu tuua see, et ta püüdis leida võimalikult palju eri nurki, mille pärast võiks olla paaril selline õigus. 11. klassi neiu ütles, et teda huvitab küll õigusteaduskond, kuid ilmselt sellega ta oma tulevikku ei seo. “Olen uhke, tulemus on päris hea,” nentis ta võidu kohta.”

Auhinna pälvinud kaasust saab lugeda SIIT.
Tekst refereeritud Virumaa Teataja artiklist.

FOTO: Rein Leib