Muljeid Sloveeniast

5 – 9. novembril viibisime  Erasmus+ projekti „Schools Act For Equal Rights“ aka SAFER+ raames väikeses Sloveenia linnas Brezices.

Brezice vanalinn oli oma kohvikute ja armsate tänavatega imeline ja müstiline. Seal oli nii ajaloolise hõnguga kui ka moodsaid kohvikuid,  nagu Yogurtlandia oma imemaitsva külmutatud jogurtiga, mida pikkadel lõunapausidel nautida saime. Samuti poole ööni avatud saiapood, kust veel kella üheksa ajal õhtul saiad alles ahjust välja tulid. Muusikakooli aknast kostus mõnusat pillikääksutamist. Külastasime ka Brezice lossi, kus jäid pildile imelised lae- ja seinamaalingud. Linnaääres vulises Sava jõgi, mis toitis kohalikku hüdroelektrijaama ja millest teisel pool kõrgusid udusse mattunud mäed. Selle aja jooksul nägime tänavatel vaid üksikuid inimesi, olenemata kellaajast, mis tekitas meis veidi kõheda tunde. Justnagu oleks sattunud õudusfilmi, kus kõnnid ilusas ja vaikses linnakeses, kust inimesed on justkui õhku haihtunud.

Selle reisiga võtsime meie kokku oma grupi SAFER+ koolituse, mis aga Tamsalu Gümnaasiumi jaoks kestab veel umbes 1,5 aastat.

Koolitus erines esimesest Kokkolas toimunust. Olime juba kõik omavahel tuttavad ja kohtumisrõõm oli suur. Seega oli meil koos väga turvaline, tore ja mõnus olla, sest kõik juba ootasid taaskohtumist. Teemad ja päevad olid tunduvalt pingelisemad kui esimesel korral, kuid kõik olid kuidagi rohkem lõdvestunud ja tuju oli alati laes. Seda juttu kirjutades jääb eestikeelsetest sõnadest puudu ja tahaks ennast nii mõneski kohas inglise keeles väljendada, sest koolitusel tegimegi seda ju vaid nii ja kõik need ilusad sõnad tulevad pähe just inglise keeles.

Nii mõnigi mõiste sai selgemaks ja nüüd tunneme end palju enesekindlamalt, et oma teadmisi vähehaaval ka teile kõigile edasi anda.

Õpetajad Birgit ja Reelika

Kõik koos turvalisema, võrdsema ja sallivama elu poole!