Tutvume oma perekonna, suguvõsa, kooli ja kodukoha uurimiseks kasutatavate meetodite, kirjanduse jm allikate otsimise võimalustega.

Kuna tulemas on Tamsalu kooli laulu- ja tantsupeo aastapäev, kooli aastapäev, Eesti Vabariigi sünnipäev, siis võib iga ringis osaleja valida endale meelepärase teema, millest võib välja kasvada põhikooli lõpetamiseks vajalik loovtöö või gümnaasiumi lõpetamiseks vajalik uurimistöö. Iga lapse jaoks on oluline tunda oma pere ja suguvõsa, samuti kodukoha lugu. Kui sellega tegeleda, pakub see kindlasti avastamisrõõmu ja huvi.

Parimad tööd võib esitada Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi poolt korraldatavale õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistlusele Eesti Vabariigi Presidendi auhindadele, Eesti Teadusagentuuri poolt korraldatavale õpilastööde võistlusele ja maakondlikule kodu-uurimistööde võistlusele.