„Koosloodud rahu ja jätkusuutlik tulevik“ on Jaapani Artmile organisatsiooni iga-aastane rahvusvaheline kunstiprojekt, milles Tamsalu Gümnaasiumi õpilastel oli juba teist aastat järjest võimalus osaleda. Selle eesmärgiks on suuremõõtmelise maali loomine kajastamaks hetkel maailmas olevaid aktuaalseid teemasid.
Projektist võtsid osa meie kooli 8.klasside õpilased ning selleaastaseks partnerkooliks oli Hijirigaoka Põhikool Tokyost. Esiteks said mõlema kooli õpilased võimaluse tutvustada end ja oma kooli inglise keeles. Sellele järgnesid arutelud, rühmatööd ja ka individuaalse kunstitöö tegemine.
Novembri alguses suhtlesime koos inglise keele õpetaja Anne Kraubneriga Jaapani õpilastega ka videokõnes, et paika panna ühine visioon maali ideest.
Artmile projekti aluseks on globaalsete probleemide ühine interaktiivne käsitlus toetudes maailma kestliku arengu eesmärkidele. Sel aastal olid meie valitud teemadeks „Tervis ja heaolu“, „Säästev tootmine ja tarbimine“ ning „Kliimamuutused“. Tamsalu õpilased keskendusid tervise ja heaoluga seotud teemadele, mis olid ajendatud ülemaailmsest Covid-19 pandeemiast.
Ühise maali kandvaks ideeks sai unistus paremast ja õnnelikumast maailmast. Maal koosneb väikestest piltidest, mis juhivad tähelepanu jätkusuutlikule tootmisele, tarbimisele ning inimkonna pingutustele võidelda pandeemiaga.
Tõeliseks väljakutseks kujunes selle maalimine praegusel keerulisel ajal, mil õppetöö on pidevalt mõjutatud distantsõppest. Õnneks meie partnerkool tuli meile appi ja lubas maali tausta lõpetada Jaapanis.
Õpilaste sõnul oli projekt huvitav, mis lisaks erinevate kultuuride tundma õppimisele ning kunstioskustele arendas ka meeskonnatööd ja aja planeerimist.
Sel aastal võtsid Artmile projektist osa 34 paari koole üle maailma. Kõik seinamaalid sünnivad koostöös kahe kooli õpilastega.
Reena Curphey
Tamsalu Gümnaasiumi kunstiõpetaja