21. märtsi varahommikul leidsid viis Tamsalu Gümnaasiumi õpilast ennast koos õpetaja Kraubneriga lennukilt, et sõita Belgiasse viimasele projektikohtumisele ja alustada seal töönädalat sotsiaalse ettevõtluse teemadel. Kokku kestis see koosviimine kaheksa päeva ning Mechelenis toimunud õppimis- ja õpetamistegevused näitasid, kui oluline on meeskonnatöö ja sellega seoses erinevate kultuuride eripära arvestamine. Nädal koolis andis selge pildi Belgia koolielust – meil on sealt nii mõndagi õppida.

Antud Erasmus+ projektis osales õpilasi viiest riigist: Eestist, Belgiast, Kreekast, Lätist ning Portugalist. Nädala vältel toimus mitmeid töötubasid, kus arutati just sotsiaalse ettevõtluse teemadel. Iga kool rääkis, mida on nemad juba teinud, et oma kodukohta paremaks muuta, ning seejärel pidid riigid koosatama tegevuplaani, mida tahavad oma koolis läbi viia.  Kohtumise lõpuks tuli koostada oma plaanist kokkuvõttev esitlus ning seda kõigi projektiliikmete ees esitada. Meie kooli õpilased võtsid eesmärgiks kaasata vanemaid inimesi rohkem kohalikku ellu ja nende meeleheaks ka erinevaid üritusi korraldada,  näiteks mänguõhtuid või kontserte.

Lisaks omandati uusi teadmisi teiste riikide kultuuridest, seejuures eriti belgia kultuurist, sest meile oli antud võimalus külastada erinevaid Belgia linnu ning elada nädala aega pere juures, et tekiks hea ettekujutus sealsest elukorraldusest. Paljud asjad tekitasid suurt vaimustust, sest olid eesti tavadest väga erinevad. Näiteks käib Sint-Rombtous College´is 1000 õpilast ning rohkem kui 2/3 neist rattaga! Samuti tekkis harukordne võimalus istuda Brüsselis Euroopa Parlamendi saalis ning kuulata loengut selle tegevuse kohta. Meie õpilased on väga tänulikud neile antud võimaluse eest selles projektis osaleda, sest tänu sellele reisile saadi uusi tutvusi üle Euroopa ja kogemus kogu eluks.

Jarmo Raudvee, 12. klass

Terve programm jääb meelde  ainult positiivselt!

Merylin Mets, 12. klass

Projektireis Belgiasse ületas kõik mu ootused. Inimesed olid sõbralikud, linnad imeilusad ja mälestused käigust jäävad minuga igaveseks.

Marii Kivirand, 11.klass

Ma avastasin, et teiste kultuuride noored on nii õppimisvõimelised kui ka suurepärased planeerijad.

Melissa Veilberg, 12.klass

Mulle tundus, et sealsete õpilaste suhtlemisoskus ja aktiivsus on kohati kõrgem, võrreldes meie kooliga.

Aleksander Stadnik,  10.klass