15. veebruaril osalesid 4. b klassi õpilased Ettevõtlusküla õppeprogrammi “Ettevõtlik pere” mängus.
Selle mängu eesmärk on läbi perefirmade omamise tekitades lastes huvi ettevõtluse ning rahatarkuse vastu, arendada sotsiaalset pädevust, samuti suhtlus- ja matemaatikapädevuse arengut. Õpetaja Maris Uudeküll käis vastaval koolitusel Ettevõtluskülas ning lõi õpilastele mängu jaoks vajaliku keskkonna kooli aulasse.
Esmalt jagas õpetaja Terje Kaldaru eesti keele tunnis õpilased gruppidesse ning üheskoos tutvuti oma perekondade ning firmadega. Saadi teada: Mis on perefirma? Millest inimesed unistavad ja kuidas eesmärki saavutada? Kuidas käib säästmine? Mida tähendab meeskonnatöö? Seejärel asuti aulas oma ettevõtetes tööle. Ettevõtted pidid raha teenimiseks müüma oma firma tooteid/teenuseid. Töö tegemise eest makstakse palka ning perekonna raha kulub eluks vajaliku peale nagu toit, riided, eluase jm. Tuli välja nuputada, mille arvelt raha säästa, et pere unistus saaks täidetud. Mängu mängimiseks kulus pea kaks tundi ning võtjaks tulid need, kes suutsid piisavalt säästa oma unistuste tarbeks. Juba esimesel korral õnnestus see kõikidel perefirmadel.
Õpilastele meeldis selline õppevorm väga, nad töötasid õhinal kaasa ning enne kui mäng jõudis lõppeda, uurisid, millal nad uuesti seda mängida saavad.