NEW FORMS OF ACTIVISM

Vaheaja viimasel nädalavahetusel, 26.–28. aprillil toimus Lätis Saulītes MTÜ Mondo Erasmus+ projekti New Forms of Activismteine kohtumine. Tegemist on Eesti, Läti ja Soome ühise projektiga, kust meie riigi esindajatena võtsid osa Tamsalu Gümnaasiumi 11. klassi õpilased Karmen Freienthal ja Marii Kivirand, Türi Ühisgümnaasiumi õpilased Marleen Andersoni ja Marita-Karmen Tamme ning juhendad Mari Jõgiste ja Airke Jõesaar. Esimene kohtumine toimus mullu sügisel Soomes.

Esimesel õhtul pidas meile loengu keskkonnaaktivist Elgars Felcis, kes osaleb Fridays for Future liikumises. Ta õpetas, et efektiivne aktivism peaks olema vägivallavaba ning sündmus peaks kestma niikaua, kuni sellele on positiivne vastukaja.

Laupäeval tegelesime pop-haridusega ning õppisime, kuidas seda kasutada meie igapäevastes aktivistlikes tegevustes. Osalesime paljudes erinevates töötubades, kus õppisime pop-hariduse tegevusi: kuulamist ja joonistamist, erinevaid mänge (diversity welcomeprivilege walk).

Viimasel päeval võtsime eelmiste päevade tegevused kokku ning otsustasime, mida me uute teadmistega Eestis korda saadame. Terve nädalavahetus oli ülimalt huvitav. Saime uusi teadmisi, kontakte ja mõtteid. Viimane projektikohtumine toimub oktoobrikuus Eestis.

Karmen Freienthal ja Marii Kivirand