Tamsalu Gümnaasiumil on uus sõpruskool!

Alates oktoobrikuust on Tamsalu Gümnaasiumil neli sõpruskooli!

Uusim sõpruskool on Annadale Primary School, mis asub Svaasimaal (ametlikult eSwatini Kuningriik). Svaasimaa on väike merepiirita kuningriik Lõuna-Aafrikas. Riigi pealinn on Mbabane. 2017. aasta seisuga elab riigis 1 367 254 inimest ning kõneldakse svaasi ja inglise keelt.

“Annadale Primary on rahvusvaheline erakool (1.-7. klass), mis asub Mbabanes, Eswatini pealinnas. Kokku on koolis 534 õpilast ja ASPneti (UNESCO koolide võrgustik) liikmed on nad alates 2018. aastast. Vaatamata lühikesele ajaperioodile, on nad ühed kõige aktiivsemad Eswatini ASPnet võrgustiku liikmed. Kool on rahvusvaheline, mis tähendab, et õpilasi on nii mujalt Aafrikast kui ka Aasiast. Kuna tegemist on erakooliga, siis on kool küllaltki aktiivne ka õppetööväliste projektide ja tegevuste organiseerimisel. Näiteks toimuvad neil 1-2 korda aastas suured kultuuripäevad, kus eri Aafrika riikide sümboolikat ja kultuurielemente tutvustatakse. Koolikülastusel märkasin nii mitmedki vahvaid lahendusi kooli keskkonnas, mis jätkusuutlikku arengut edendavad. Koolil on ka oma bassein, kus korra nädalas toimuvad igale klassile ujumistunnid. Eswatinis on see pigem haruldane võimalus kooliõpilastel. Lisaks teevad nad koostööd maapiirkonna koolidega, kellega loovad kultuurisidemeid ja abistavad võimalusel (nt koolivormide hankimisele, jõulukinkide tegemisel). Seega on tegemist igati vahva kooliperega, kes on väga huvitatud sõpruskoolist Eestis.”

– Laura Toomlaid