Tamsalu, Nõo ja Rakke robootikute ühismeeskond osales 25.-28. aprillil 2018 USA-s Detroidis FLL World Festivalil.

Meeskond esindas Eestit Ainotse nime all, mis on tagurpidi lugedes Estonia, aga vihjab ka tiimi motole “Aina otse!”.

Pikk ettevalmistusperiood on kandnud vilja – meeskond Ainotse pälvis festivalil põhiväärtuste inspiratsiooni II karika!

Tamsalu Gümnaasiumi õpilastest osalesid ülemaailmsel robootikaüritusel Anu-Liis Raudsepp, Sten-Lenar Nirgi, Eva-Maria Raudsepp, Maret Lande, Annika Õunapuu, Ander Eerits ja Birgit Kistmann. Õpilaste meeskonna sõidu Ameerikasse tegid võimalikuks robootikute tulihingelised juhendajad  Velle Taraste ja Tiia Raudsepp.

Kokku oli festivalile registreerunud 64 meeskonda USA-st ja Kanadast ning väljaspool Põhja-Ameerikat osales meeskondi 44 riigist, kusjuures mõnest riigist oli mitu meeskonda.

Meeskond FLL-il, vasakult: Maret Lande, Birgit Kristmann, Ander Eerits, Carolin Ambos (Rakke), Eva-Maria Raudsepp, Annika Õunapuu, Anu-Liis Raudsepp, Sten-Lenar Nirgi, Laas Hendrik Lumberg (Rakke) ja Jako Aimsalu (Nõo), pilt Velle Taraste

Võidetud karikas, pilt Velle Taraste