Tamsalu Gümnaasiumi viiendate klasside õpilased osalesid Maanteeameti markeerimisprojektis PEATU, VAATA, VEENDU!, mille eesmärgiks on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel. Selle käigus märgistasime Tamsalu linnas kolm ülekäiguradade juures asuvat kõnniteed sõnumiga PEATU, VAATA, VEENDU! Projekt toimub juba teist aastat ning esimest korda võtsid ka Tamsalu õpilased sellest osa. Lisasime sõnumi kooli läheduses asuvatele ülekäiguradadele, et see tuletaks meelde ka ülekäigurajal tähelepanelik olema.

Õpilastele väga meeldis tegevus, kõik osalenud õpilased said šablooni abiga aerosoolvärviga värvida vähemalt ühe sõna ja palju rõõmu tekitas ka ilus ilm. Osalenud õpilased soovisid kõik sellest vabatahtlikult osa võtta ning leidisid, et selline sõnum kindlasti aeglustab mõnd ülekäigurajal hooletut inimest.