2. september Tamsalu Gümnaasiumis

2. september möödus Tamsalu Gümnaasiumis hoopis teisiti kui tavaliselt. Esimese täispika koolipäeva asemel toimus õpilastele aktiivne sisseelamisüritus.

Kogunesime kooli kella üheksaks hommikul ja päev algas hommikuvõimlemisega, mis küll, kui aus olla, oli tegelikult pigem nagu hommikutantsimine, sest 12. klassi õpilane Gerlis oli juba varakult ennast lava peale valmis seadnud ja valmistus kõigile tantsuliigutusi ette näitama. Kõigile üllatuseks ei olnud õpilane ainus, kes lava peale tantsima asunud oli, seal oli ka suur osa meie kooli õpetajatest, kes, nagu direktor ütles, „tantsutüdrukutena“ seal Gerlist toetasid. Olgem ausad, seda oli nii lahe vaadata, kuidas õpetajad abituriendi liikumisele järele jõuda püüdsid, endal kõrvuni naeratus näol! Ei läinud enam kaua, kui juba terve aulatäis Tamsalu Gümnaasiumi õpilasi ühes rütmis tantsis.

Seejärel jagati kõik õpilased segavõistkondadeks ja asuti mööda Tamsalu liikuma – oli alanud maastikumäng. Vanemate klasside õpilastele jaotati kaardid ja märkmepaberid, kus oli kirjas, mis järjekorras võistkond liikuma peab, et kõik ikka ilusti sujuks ja tekiks väike süsteem. Õpetajad olid ennast kontrollpunktidesse ära jaotanud ja õpilaste ülesandeks jäi kõik punktid läbi käia ning seal ette nähtud ülesandeid lahendada. Ülesanded olid väga huvitavad – mõnes pidi natuke nuputama, mõnes pidi aga hoopiski liikuma.

Kooli sööklas ootasid meid lisaks kokatädidele ka soe lõunasöök ja kringel. Koolipäev möödus kiiresti ja kõik jäid väga rahule. Ilm oli väga ilus ja värskes õhus liikumine tasus end igati ära. Kindlasti oli see üks selle õppeaasta meeldejäävamaid päevi, ja ehk toimub mõni taoline veelgi.

– Roosi Hallik, 11. klass

2. septembril 2019 toimunud orienteerumises tuli rühmadel arutleda ka KAE-ga seonduvat ühes kontrollpunktis.