1. detsembril käisid 1.a ja 1.b klassi robootikaringi lapsed Eesti Näituste messikeskuses Tallinnas ning said oma esimese Robotexi kogemuse. Selleaastane teema oli „Minu esimene start up“ ehk õpilased pidid välja mõtlema, valmis ehitama ning tutvustama oma äriideid.

Osaleti kahes liigas: Insplay Lego WeDo ning Insplay Roboliiga. Võistkond Tamsa legod (Richard ja Remy Burk, Kenneth Konsing, Margus Oliinik) mõtlesid välja inimanduriga auto, mis pimedal ajal helkurita inimesi märkab. Võistkond Tamsa kool (Jasmine Jennifer Pole, Sten Armin Tarassov, Sofie Sildvee, Sofia Hoolma) leiutasid kosmosebussi, mis tulevikus inimesi teistele planeetidele sõidutama hakkab. Võistkond Tamsa tulevik (Mariam Zemskaja, Jessica Int, Andri Toost, Ranel Vainer) ehitasid kohvikubussi, mis sõidu ajal inimestele toitu valmistab ning selle kiirelt nendeni toimetab. Võistkond Tamsa tankid (Jasper Hein, Otto Haavistu, Marten Metsoja) mõtlesid välja lumekoristusmasina, mis samal ajal ka teed liiva/soolaga täis puistab ning kevadel kõik selle jälle endasse imeb. Võistkond Tamsa tüdrukud (Loviisa Roots, Kertu Saage, Mia Jänes) meisterdasid koolikoti pakkimise roboti ning võistkond Tamsa toredad (Marcus Sääsk, Engelina Kreek, Helerin Kesküll) ehitasid automaatse metsalõikurmasina.

Kõik õpilased said oma projektide tutvustamisega hästi hakkama ning võitsid väikesed meenetekotid. Robotexil toimus ka fotokonkurss, mille auhind Sphero Bolt meil võita õnnestus.

1. klassi õpilased koos juhendaja Maris Uudekülliga